Pastebime, kad verslas rodo norą ir ryžtą nepateisinti korupcijos. Mūsų užduotis – skatinti ir padėti plisti visoms verslo antikorupcinėms iniciatyvoms, kuriančioms skaidrią verslo aplinką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir prisidedančioms prie mūsų šalies strateginio tikslo – tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare.

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius

Iniciatyvos

Skaidrumas lemia informacijos sklaidą, atvirumą ir viešumą, skatina atsakomybę už priimtus sprendimus ir padarytus žingsnius, o visa tai kuria pasitikėjimą.

Baltoji banga į vieną erdvę renka visus gerus pavyzdžius skirtus skaidrumo plėtrai šalyje.

Domėkitės ir dalyvaukite - kurkime pasitikėjimą kartu. 

 

1. http://bribespot.com/

Svetainė-žemėlapis skirtas tikroms korupcijos istorijoms, kurias Lietuvos (ir viso pasaulio) gyventojai žymi pasauliniame korupcijos žemėlapyje @BribeSpot. Svetainėje sukurta galimybė parsisiųsti programėlę išmaniesiems telefonams ir prisidėti prie korupcijos veiksmų atskleidimo Lietuvoje. 

Antikorupcijos iniciatyva_Bribe_spot

 

2. http://www.beseselio.lt/

Svetainė-žemėlapis skirtas žymėti taškus, kuriuose nelegaliai prekiaujama alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais ir degalais. Piliečių nurodyta informacija apie nelegalios prekybos taškus perduodama policijai, kuri gautą medžiagą nagrinėja įstatymų numatyta tvarka.

 

Kontrabandos mazinimas Be seselio lt

 

3. http://www.skaidrumolinija.lt/

Svetainė-žemėlapis skirtas sudaryti galimybę pranešti apie biurokratizmo ir korupcijos atvejus atkreipiant didelį dėmesį į viešojo sektoriaus problemas.  „Padėkite viešajam sektoriui gerinti savo teikiamas paslaugas“ - kviečia prisidėti žemėlapio kūrėjai. Taip pat, šį puslapį naudokite klausimams užduoti - kūrėjų komanda ir kiti šios svetainės lankytojai galės Jums patarti, kaip elgtis, susidūrus su minėtais pažeidimais, ar išspręsti iškilusią problemą.

Žemėlapio tikslas - sukurti prevencinį įrankį, kad institucijos, atsidūrusios virtualiame žemėlapyje, sužinotų apie galimus savo darbuotojų pažeidimus ir būtų paskatintos imtis priemonių, kad tokie atvejai ateityje nebesikartotų.

Antikorupcijos iniciatyvos Skaidrumo linija

 

4. https://www.lietuva2.lt/lt

Lietuva 2.0 - tai el. demokratijos socialinis tinklas, kuriame dalyvaujantys turi galimybę teikti pilietines iniciatyvas ir palaikyti jas, pasirašant el. būdu. Atrinkus iniciatyvas (vieną arba kelias), išgryninus įstatymo projektą ir surinkus 50 000 iniciatyvą palaikančių piliečių parašų įstatymo projektas teikiamas LR Seimui svarstymui. Tai galimybė įsitraukti į valstybės valdymą tiesiogiai.

 


Rekvizitai.lt iniciatyva sukurta visuomenei prieinama deklaracijų paieškos sistema, suteikianti visiems norintiems įvertinti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų turto deklaracijų duomenis. Valdžios institucijų ir pareigūnų veiklos skaidrumas lemia informacijos sklaidą ir komunikavimą, atvirumą ir viešumą, atskaitingumą visuomenei, kartu ir galimybę netinkamus ar nepagrįstus sprendimus ginčyti nustatyta tvarka. 

 
 
Svetainė, kurioje atlikus trumpą testą galima sužinoti, kurių LR Seimo narių ir partijų pozicijos panašiausios į jūsų - valstybės piliečių. Iniciatyvos kūrėjai nori paskatinti Lietuvos žmones rinkti Seimo narius ir partijas atsakingai - ne pagal sukurtą įvaizdį ir pažadus, o pagal nuveiktus darbus. Svetainėje galime susipažinti su LR Seime vykusiais balsavimais, o atlikus testą svetainės lankytojai galės sužinoti, kurie Seimo nariai ir frakcijos balsavo panašiausiai į juos.
 
Politinio skaidrumo iniciatyva Mano Seimas
 

7. http://parasykjiems.lt/

Svetainė „ParašykJiems.lt“ skirta surasti savo atstovus valstybinėse institucijose ir su jais susisiekti. Ši svetainė padės sužinoti, kas yra Jūsų seniūnas, meras ar seimo narys. Galėsite parašyti jiems laišką ir pasidalinti savo problema, pasiūlymu ar užduoti klausimą.

.
Irankis surasti savo atstovus valstybes institucijose
 
 
„S.T.I.R.NA" - tai „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyva, kuria siekiama paprastai ir patogiai pateikti informaciją apie žiniasklaidos priemonių savininkus. Duomenų bazėje teikiama informacija yra surinkta iš Kultūros ministerijos ir Lietuvos radijo ir televizijos komisijos turimų duomenų. Jie skelbiami institucijų interneto svetainėse - lentelėse, PDF formato dokumentuose - arba spausdintuose leidiniuose.

S.T.I.R.NA - tai žodžių "spauda", "televizija", "internetas", "radijas" ir "naujienų agentūros" akronimas.

 
 
„Baltosios pirštinės“ – tai pilietinė iniciatyva pasisakanti už skaidrią viešąją politiką. Esame neabejingi piliečiai, kuriantys Lietuvą, kurioje gera gyventi ir dirbti.
 
 
Baltieji chalatai - tai Valstybinės mokesčių inpekcijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektas, kuris siekia paskatinti medicinos sektoriaus įmones deklaruoti visas pajamas.
 
 
 
Projekto tikslas – supažindinti Lietuvos gyventojus, kiek ir kokių mokesčių jie sumoka ir parodyti, kur panaudojami mokesčiai.
Skaičiuoklė pateikia, kiek apytiksliai mokesčių Jūs sumokate per metus. Kasos kvite pristatoma, kaip panaudojami Jūsų sumokėti mokesčiai. Jame pateiktos išlaidos yra paskaičiuotos pagal Jūsų sumokamus mokesčius. Projekto autorius – Lietuvos laisvosios rinkos institutas.
 
 
 
Žinote daugiau iniciatyvų, kurių nepaminėjome? rašykite mums: [email protected]