Pastebime, kad verslas rodo norą ir ryžtą nepateisinti korupcijos. Mūsų užduotis – skatinti ir padėti plisti visoms verslo antikorupcinėms iniciatyvoms, kuriančioms skaidrią verslo aplinką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir prisidedančioms prie mūsų šalies strateginio tikslo – tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare.

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius

Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ kartu su asociacija „Investors‘ Forum“ rengia kasmetinę visuomeninę pilietinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Akcija skirta šviesti Lietuvos visuomenę apie šešėlinės ekonomikos žalą ir skatinti atsakingą bei sąžiningą piliečių elgesį.

Pirmą kartą akcija surengta 2012 m. Vilniuje. Po metų ji tapo nacionaline: akcija vyko Kaune, Kėdainiuose, Biržuose, Utenoje, Trakuose, Širvintose, Ukmergėje ir Klaipėdoje. 2014 m. akcija išsiplėtė net į 46 Lietuvos miestus ir joje sudalyvavo apie 400 dalyvių, o 2015 metais dalyvavo daugiau nei pusė tūkstančio įmonių, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų vadovų. 2016 m. prie akcijos jungėsi per 80 miestų ir miestelių, apie 1000 dalyvių.

Kasmet akcija tiesiogiai pasiekia apie 30 000 gyventojų. Rengiant akciją, „Baltajai bangai“ ir „Investuotojų forumui“ talkina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, valstybinių institucijų, tokių kaip Valstybinė mokesčių inspekcija bei „Sodra“, tarnautojai, socialiai atsakingų verslo įmonių darbuotojai, jaunimo organizacijų savanoriai.

Organizuojamos akcijos metu skaidraus verslo idėją remiantys politikai, visuomenės veikėjai, verslininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai išeina į Lietuvos miestų ir miestelių gatves bendrauti su gyventojais. Jiems dalijama informacinė-edukacinė medžiaga, kurioje vaizdžiai ir paprastai kalbama apie šešėlinės ekonomikos bei mokesčių vengimo mastus Lietuvoje, jų poveikį visuomenei ir kiekvienam iš mūsų. Pasitelkiamos meninės instaliacijos miestuose, rengiami užsiėmimai švietimo ir ugdymo įstaigose. Akcijos metu kiekvienas miestas ir kiekviena besijungianti organizacija skatinama organizuoti ir kitas iniciatyvas skaidrumui šalyje didinti.

Informuodami gyventojus ir gilindami jų žinias apie šešėlinės ekonomikos žalą bei mastą, akcijos sumanytojai siekia ugdyti visuomenės sąmoningumą, skatinti nepakantumą „šešėliui“ ir tokiu būdu jį įveikti.

Daugiau apie įvykusias kasmetines akcijas:

2017 m. renginys

2016 m. renginys 

2015 m. renginys

2014 m. renginys 

2013 m. renginys

2012 m. renginys

Akcijos metu miestų gyventojams pristatoma informacinė medžiaga: